Wypełniacze (kwas hialuronowy)

Wypełniacze, jak popularnie mówimy – stały się oddzielną metodą odmładzania i poprawy wyglądu twarzy. Są one powszechnie stosowane do korekcji zmarszczek mimicznych, powiększania ust czy uwypuklania okolic jarzmowych nawet u bardzo młodych osób, nie tyle dla odmłodzenia co dla poprawy wyglądu lub dostosowania go do obecnie panujących kanonów urody. Kwas hialuronowy stosowany w tych zabiegach, daje efekt wizualnej redukcji zmarszczki, silnie nawilża skórę w danej okolicy. Najczęściej korygowane są fałdy nosowo-wargowe, usta, objętość policzków, co modeluje kształt twarzy dodając jej piękna. Ponadto można modelować i powiększać piersi, łydki, narządy płciowe, klatkę piersiową u mężczyzn, pośladki, dłonie oraz deformacje po innych zabiegach chirurgicznych. Organizm ludzki posiada naturalny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego, powoduje on naturalną biodegradację i wchłonięcie preparatu po różnie długim czasie. Trwałość wypełnienia to ok. 12 do 24 miesięcy.

Restylane®

     Restylane® jest linią naturalnych wypełniaczy, umożliwiających kompleksową korektę skóry twarzy. Szwedzka firma Q-Med jest właścicielem opatentowanego sposobu produkcji RESTYLANE® NASHA (Non-Animal, Stabilized, Hyaluronic Acid) tzn. Stabilizowany Kwas Hialuronowy Pochodzenia Niezwierzęcego. Restylane przywraca skórze objętość, sprawia, że rysy twarzy stają się delikatne a, twarz nabiera pogodnego wyrazu. Preparatem Restylane® wykonujemy zabiegi wypełniania zmarszczek, fałdów biegnących od nosa do warg, korygowania kształtu i wielkości ust oraz podnoszenia ich opadających kącików. Przy użyciu preparatu Restylane SubQ® modelujemy policzki oraz owal twarzy.
     Restylane® jest obecny na rynku od 1996 roku i jak zapewnia producent szwedzka firma Q-MED został bezpiecznie użyty w ponad 10 000 000 zabiegów.
     Zabieg preparatem Restylane® polega na iniekcji krystalicznego żelu w miejsca wymagające rewitalizacji. Wstrzyknięty kwas wiąże wodę pozostaje w miejscu wstrzyknięcia i na wiele miesięcy, wypełnia zmarszczki lub zagłębienia skóry. Efekt działania preparatów jest długotrwały, ale nie permanentny. Długość utrzymywania się efektu jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak: wiek, typ skóry, styl życia i aktywność. Rezultat jest widoczny natychmiast po wstrzyknięciu preparatu Restylane®. Sam zabieg jest niemal bezbolesny, ale osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać minimalny ból przy wprowadzaniu preparatu (uczucie rozpierania). Przy zabiegach bardziej bolesnych stosowane jest znieczulenie miejscowe. Dotyczy to w szczególności korekcji ust.

 

Miejsca podawania preparatu RESTYLANE®

     Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, mijające po 2 dniach. W celu uzyskania najlepszego efektu estetycznego, zgodnie z koncepcją "dopasowania do tkanki", stosowane są różne rodzaje preparatu Restylane: Restylane® - niwelowanie głębszych zmarszczek, Restylane Perlane® - niwelowanie głębokich zmarszczek, np. "doliny łez", Restylane Vital® - rewitalizacja skóry twarzy i dekoltu, Restylane Lipp® - modelowanie ust, REstylane SubQ® - modelowanie policzków i owalu twarzy.

Korekcja nosa

      Nos jest najbardziej wysuniętym elementem twarzy, na nim między innymi skupia się wzrok rozmówcy dlatego też wszelkie zniekształcenia są doskonale widoczne. Zmiany kształtu nosa mogą być przyczyną złego samopoczucia psychicznego a niekiedy nawet narastających kompleksów. W celu poprawy kształtu nosa nie musimy operować, możemy wypełnić ubytki lub podnieść nos za pomocą wypełniaczy np. Restlane®.

Przed i po

 Macrolane™

     To nowa metoda modelowania i powiększenia piersi polegająca na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w celu zwiększenia objętości, poprawy konturu oraz jędrności piersi. Metoda MACROLANE™ została wprowadzona w Polsce na początku 2008 roku, na świecie była znana kilka lat wcześniej. Zabieg powiększenia piersi z wykorzystaniem preparatu MACROLANE™ jest zabiegiem mało inwazyjnym. Procedurę można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym i w sedacji, nie jest konieczna pełna narkoza. Po dokładnym zaplanowaniu zabiegu, dokonaniu odpowiednich pomiarów, dokonuje się drobnych nacięć skóry (ok. 0,3-0,5 cm) w celu wprowadzenia kaniuli. Za pomocą kaniuli wprowadza się odpowiednią ilość preparatu pod gruczoł piersiowy oraz pod mięsień piersiowy powodując zwiększenie objętości piersi. W przypadku asymetrii piersi można zmniejszyć tę asymetrię podając różną objętość preparatu do obu piersi. Po zabiegu i założeniu opatrunków pacjentka może wrócić do domu niemal od razu. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu wskazane jest ograniczenie wysiłku fizycznego i oszczędzający tryb życia, najczęściej jednak powrót do aktywności zawodowej następuje w 2 lub 3 dobie po zabiegu.      Preparat MACROLANE™ nie zastępuje implantów piersiowych w chirurgii piersi - jest natomiast rozszerzeniem oferty dla pacjentek, jest umożliwieniem wyboru najlepszej dla nich metody powiększenia piersi.

Korzyści wynikające z zastosowania metody MACROLANE™

  • Bezpieczeństwo
  • Mała inwazyjność
  • Krótki czas rekonwalescencji

Podobnie możemy kształtować i powiększać pośladki, łydki, dłonie, klatę piersiową u mężczyzn oraz ubytki po innych zabiegach chirurgicznych.

Zdjęcia obok pokazują piersi pacjentki przed i po zabiegu.
Pod prawą piersią widoczne miejsce wprowadzenia kaniuli.