Plastyka powiek (blepharoplastyka)

     Jest zabiegiem likwidującym pojawiające się oznaki starzenia. Wraz z wiekiem mięśnie tracą swoją siłę a skóra staje się mniej elastyczna. Te zjawiska prowadzą do pojawienia się fałdów pomarszczonej, opadającej skóry w okolicach oczu. Plastyka powiek (blepharoplastyka) polega na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i fragmentów mięśni związanych z powiekami górnymi oraz powiekami dolnymi. Zabieg pozwala na likwidację zwisającego fałdu skóry powiek górnych tzw. „zmęczony wygląd” oraz fałdu skóry powiek dolnych tzw. „worki pod oczami” dodatkowo wygładza i usuwa zmarszczki oraz sprawia, że oczy wydają się większe a twarz wygląda młodziej.
     Blepharoplastykę często łączy się z innymi zabiegami odmładzającymi twarz. Nadmiar tkanek usuwany jest poprzez wykonanie nacięcia specjalnym laserem CO2 w miejscach naturalnych bruzd powiek, dzięki temu blizny są prawie niewidoczne. Blepharoplastykę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, pacjent jest cały czas przytomny. Rekonwalescencja trwa od jednego do dwóch tygodni.
W tym okresie może pojawić się lekki ból oraz świąd oczu (lekarz może zalecić odpowiednie leki), występuje również obrzęk i zasinienie. Szwy zdejmowane są najczęściej po kilku dniach, wszystkie dolegliwości ustępują do 14 dni po zabiegu. Ważne aby podczas rekonwalescencji nie doprowadzać do wzrostu ciśnienia w okolicach głowy, należy unikać wysiłku fizycznego, nachylania się, podnoszenia przedmiotów, w tym czasie zalecany jest odpoczynek.

          Przed i po zabiegu: