Liposukcja

     Liposukcja, nazywana również lipoplastyką, usuwa miejscowe złogi tkanki tłuszczowej, aby nadać ciału gładszy i szczuplejszy kontur. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, pacjent powinien charakteryzować się w miarę normalną wagą ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w określonych miejscach, takich jak: biodra, pośladki, brzuch, uda, kolana szyja, twarz, ramiona.
     Liposukcja nie jest metodą odchudzenia. Zabieg nie zlikwiduje cellulitu lub zwiotczałej, zwisającej skóry. Najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy pacjent ma zdrową, elastyczną skórę, ze zdolnością równego obkurczania się po operacji. Jeżeli skóra straciła już dużo ze swojej elastyczności, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia zabiegu napinającego. Liposukcja jest wykonywana przeważnie przy użyciu pompy ssącej, która próżniowo usuwa nadmiar tłuszczu.

Lipoliza laserowa - SmartLipo

     Jest nowoczesną i efektywną metodą kształtowania sylwetki wykorzystującą zaawansowaną technologię laserową do likwidacji tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na użyciu specjalnego lasera, którego światłowód przez niewielkie nacięcie jest wprowadzany do tkanki tłuszczowej. Promieniowanie emitowane przez laser w bezkrwawy sposób rozbija błony komórek tłuszczowych doprowadzając do uwolnienia ich zawartości. W ten sposób komórki tłuszczowe zamieniane są w emulsję, która w ciągu kilku kolejnych dni jest wchłaniana i wydalana przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych. W przypadku gdy zabieg dotyczy bardziej rozległych obszarów wykorzystuje się również niskociśnieniowe odessanie nadmiaru emulsji.

 

Efekty zabiegu mogą być widoczne od razu po wykonanym zabiegu, jednak całkowity ustabilizowany efekt pojawia się w ciągu kolejnych 3 miesięcy.Promieniowanie laserowe wykorzystywane podczas zabiegu lipolizy posiada własność zamykania naczyń krwionośnych, dzięki czemu zostaje zredukowane krwawienie oraz zmniejsza się ryzyko wystąpienia znacznego obrzęku czy zasinienia. Podskórne działanie lasera powoduje również powstawanie nowych włókien kolagenu zwiększając napięcie skóry – efekt liftingujący. Dzięki swoim cechom lipoliza laserowa wymaga zastosowania jedynie znieczulenia miejscowego, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa w porównaniu z narkozą ogólną. Czas zabiegu najczęściej waha się w przedziale od 30 do 90 minut. Zabieg jest mało inwazyjny. Pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności a ryzyko wystąpienia powikłań jest zredukowane do minimum. Pacjent jest w stanie wrócić do domu po upływie ok. 2h po zabiegu. Aby powrócić do normalnej aktywności najczęściej wystarczą 1 – 2 dni odpoczynku po zabiegu. Niewielkie zasinienie, obrzęk powinny ustąpić w ciągu kilku następnych dni. W trakcie rekonwalescencji należy odbywać wizyty kontrolne u lekarza, aby upewnić się o prawidłowym przebiegu gojenia. Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy laserowej to: ciąża, cukrzyca, choroby wątroby, choroby układu krążenia, choroby nerek, choroby skóry. Lipoliza laserowa jest wykonywana na obszarach ciała: talia, podbródek, ramiona, szyja, biodra, pośladki, wewnętrzna oraz zewnętrzna strona ud, obszary łonowe, klatka piersiowa u mężczyzn, twarz (z wyłączeniem okolic oczu).

VASER® LIPO - Liposukcja

     VASER jest najnowocześniejszym system do liposukcji wspomaganej falą ultradźwiękową umożliwiającym kształtowanie, precyzyjne modelowanie, a nawet rzeźbienie różnych obszar ów ciała. Emitowane podczas zabiegu ultradźwięki są takie same jak np. przy zabiegach usunięcia katarakty. Propagująca się w tkance tłuszczowej fala ultradźwiękowa zamienia ją w emulsję, powstały płyn może w łatwy i delikatny sposób zostać usunięty z organizmu. W VASER dzięki procesowi infiltracji, fala ultradźwiękowa oddziałuje tylko z tkanką tłuszczową, pozostałe struktury takie jak naczynia, tkanka nerwowa, tkanka łączna pozostają nienaruszone. Powyższe cechy powodują, że znacznie spada ryzyko występowania efektów niepożądanych oraz skraca się czas rekonwalescencji. Dzięki opatentowanym technologią VASER może dostarczać energię w dwóch trybach pracy:

  • Pierwszy to ciągła emisja fali ultradźwiękowej, która jest standardową procedurą dla większości przypadków. W porównaniu z urządzeniami starszych generacji, w trybie ciągłym dostarczanie energii zostało zredukowane o 50%, przy zachowanej takiej samej wydajności działania, co znacznie zredukowało ryzyko występowania komplikacji.
  • Drugi tryb pracy to emisja fali w sposób impulsowy. Praca impulsowa pozwala na kolejne zredukowanie dostarczanej energii, przy zachowaniu odpowiedniej wydajności. Dzięki temu możliwe stało się bardziej precyzyjne kształtowanie w delikatnych rejonach ciała (wewnętrzna część ud, szyja, twarz, przedramię).

Obszary poddawane kształtowaniu: twarz, szyja i podbródek, talia, biodra, pośladki, zewnętrzne i wewnętrzne części ud, kostki, łydki, piersi, kolna, klatka piersiowa i brzuch.