HEMORON® - Leczenie bez bólu hemoroidów


Wśród ludzi po czterdziestce co druga osoba ma dolegliwości związane z chorobą hemoroidalną. Typowe objawy to świąd, bóle, krwawienia utrzymujące się uczucie parcia na stolec. Najpopularniejsze leczenie farmakologiczne (tabletki, czopki, maści) jest wyłącznie leczeniem objawowym. Łagodzi ono ostre objawy choroby nie likwidując jej przyczyny - przerośniętych guzków krwawniczych - jednocześnie sprzyja dalszemu rozwojowi choroby.

Ze względu na stopień zaawansowania, chorobę hemoroidalną dzielimy na:

I stopnia:Guzki krwawnicze obecne jedynie w obrębie kanału odbytu, widoczne w anoskopii, nie wypadają poza odbyt; częstym i jedynym objawem choroby są krwawienia.
  
II stopnia:Guzki krwawnicze uwypuklają się na zewnątrz podczas parcia, ale samoistnie powracają.
  
III stopnia:Guzki krwawnicze uwypuklają się podczas parcia i wymagają ręcznego odprowadzenia.
  
IV stopnia:Nieodprowadzalne guzki krwawnicze.

Metoda HEMORON®

Metoda HEMORON® oparta jest na założeniu, że guzki krwawnicze są człowiekowi potrzebne, więc nie należy ich usuwać, a jedynie należy przywrócić im pierwotną wielkość. Leczenie HEMORON® stosuje się we wszystkich czterech stopniach zaawansowania choroby hemoroidalnej i jest leczeniem z wyboru u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi.
 • Przygotowanie do zabiegu - najczęściej nie jest wymagane, wystarczy prawidłowe wypróżnienie w dniu zabiegu, ograniczenie diety do płynów od poprzedniego wieczora.
 • Ułożenie na stole zabiegowym-na lewym boku z wyprostowana lewą kończyna dolną i lekko zgiętą prawą kończyną dolną.
 • Na początku proktolog wprowadza palec z maścią znieczulającą do odbytu celem rozmasowania zwieraczy odbytu.
 • Następnie wprowadza się do odbytu anoskop operacyjny (plastikowa rurka średnicy palca, przez który odbywa się cały zabieg)

 • Lekarz uwidacznia powiększone guzki hemoroidalne,
 • U podstawy każdego guzka przykłada specjalne dwie elektrody,
 • Od tego momentu rozpoczyna się właściwy zabieg - proktolog zwiększa przepływ prądu do momentu, aż Pan/Pani odczuje jakikolwiek dyskomfort (np. pieczenie, mrowienie lub silniejsze parcie na stolec). Wtedy lekarz zmniejszy natężenie prądu do poziomu pełnego komfortu i na takich parametrach przeprowadzi zabieg (schemat poniżej).HEMORON® gwarantuje najmniejsze uszkodzenie tkanek wśród wszystkich metod małoinwazyjnych, nie mówiąc o metodach chirurgii klasycznej. Ryzyko ewentualnych powikłań jest znikome i wynosi 0,5%. Wynik ten czyni metodę HEMORON® najbezpieczniejszą przy leczeniu przyczynowym choroby hemoroidalnej.

 • Czas trwania zabiegu ok. 15-20 minut (schemat obok).
 • Po zabiegu niepotrzebne są środki przeciwbólowe.
 • Od tego momentu rozpoczyna się właściwy zabieg - proktolog zwiększa przepływ prądu do momentu, aż Pan/Pani odczuje jakikolwiek dyskomfort (np. pieczenie, mrowienie lub silniejsze parcie na stolec). Wtedy lekarz zmniejszy natężenie prądu do poziomu pełnego komfortu i na takich parametrach przeprowadzi zabieg (schemat poniżej).
 • Po wykonaniu zabiegu zaleca się: spożywanie około pięciu posiłków stałych dziennie wzbogaconych błonnikiem (np. preparat Psyllium), higiena wypróżnień (regularne, szybkie oddawanie stolca, podmywanie zimną wodą), wystrzeganie się gorących kąpieli w wannie, unikanie alkoholu (alkohol wybitnie negatywnie wpływa na hemoroidy).
 • Następna wizyta po zabiegu jest ustalana za 14 dni i ustalany jest termin kolejnego zabiegu za 4-6 tygodni.Po raz pierwszy można zalecić metodę mało inwazyjną dla leczenia zaawansowanej choroby hemoroidalnej. Metoda Celon (termoablacja naczyń hemoroidalnych) jest skuteczną metodą w leczeniu hemoroidów III i IV stopnia oraz jest dostosowana do leczenia żylaków wewnętrznych i zewnętrznych odbytu. Podstawą leczenia guzków krwawniczych jest ograniczenie przepływu krwi przez sploty hemoroidalne przez co zmniejsza się uniesienie błony śluzowej i wypadanie błony śluzowej przez kanał odbytu. Zabieg Celon polega na zamykaniu naczyń hemoroidalnych i koagulacji guzka krwawniczego. Dochodzi do cofnięciu się uniesienia żylaków wewnętrznych oraz cofnięciu się do wewnątrz kanału odbytu żylaków zewnętrznych. Zabieg jest wykonywany w krótkim znieczuleniu ogólnym. Czas trwania zabiegu ok. 20-30min. Pacjent jest wypisany z Centrum Estetyki Ciała po 12 godzinach. Na drugi dzień może wrócić do codziennych zajęć. Przeprowadzono badanie oceny satysfakcji i skuteczności zabiegu u 1000 pacjentach potwierdzające zadowalających efektów zabiegu. Pacjenci chętnie polecali tą metodę zabiegu innym pacjentom.